• POLSKI
  • ENGLISH
0.00 PLN

Bilety zarezerwowane na:  
-

Koncert wieczorny w Krzyżowej Mozart, Schubert

Koncert wieczorny w Krzyżowej
Mozart, Schubert
20.08.2015, godz. 19:30
Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży, Krzyżowa
Bilety: normalne 25 PLN, ulgowe 15 PLN
www.europa.krzyzowa-music.com/

W dniu koncertu sprzedaż interentowa została wstrzymana, bilety będą do nabycia na godzinę przed wydrzeniem w MDSM w Krzyżowej.

Program:
Wolfgang Amadeusz Mozart: Kwintet waltorniowy Es-dur KV 407
Franz Schubert: Fantazja f-moll na fortepian na 4 ręce D 940, op. 103

Wśród artystów wykonujących koncert zagrają m.in.:

Judith Serkin, skrzypce

Judith Serkin rozpoczęła naukę gry na wiolonczeli w Puerto Rico pod opieką Marty Casals Istomin, a później Davida Soyera na Curtis Institute of Music w Filadelfii. Była również uczennicą Mischy Schneidera. Serkin była także członkiem Islandzkiej Orkiestry Symfonicznej, a także kwartetów Guilford i Hebrew Arts (później znanego jako Mendelssohn). Założycielka Soldier Creek Music Festival w stanie Nevada, uczestniczka festiwali Yellow Barn i Marlboro Music. Ponadto Serkin koncertowała w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Szwajcarii, Francji i Japonii. Mieszka w Guilford w stanie Vermont.

Izabella Simon, fortepian

Międzynarodowo koncertująca węgierska pianistka była uczennicą Györgiego Kurtága i Ferenca Radosa. Regularnie uczestniczy w festiwalach Marlboro czy Prussia Cove. Do grona jej partnerów muzyki kameralnej zaliczają się Steven Isserlis, András Schiff, Heinz Holliger, Miklós Perényi i Radovan Vlatković. Wraz ze swoim mężem Dénesem Várjonem tworzy duet fortepianowy.Naucza na renomowanym Bard College w stanie Nowy Jork.